PLANY ŻYWIENIOWE

Współpraca na polu żywieniowym to plan, który układam indywidualnie dla Ciebie. Na czym to polega?
Swoją pracę opieram o wywiad trenerski, który przesyłam do sumiennego wypełnienia. Oprócz podstawowych danych antropometrycznych biorę pod uwagę Twój tryb życia, aktywność fizyczną, określony cel, ewentualne dolegliwości, alergie czy nietolerancje oraz preferencje żywieniowe. Ważny jest dla mnie również Twój typ budowy dlatego przed rozpoczęciem współpracy zawsze wymagam aktualnych zdjęć sylwetki. Są one również (głównie dla Ciebie) dobrym punktem odniesienia do Twojej sylwetki w trakcie współpracy.
Współpraca żywieniowa obejmuje okres 6 tygodni, w trakcie których, jesteśmy w stałym kontakcie mailowym.
W czasie trwania okresu współpracy wymagam krótkiego sprawozdania co 2 tygodnie, w którym opiszesz jak idzie Ci realizacja planu, jak Twoje samopoczucie oraz jakie są efekty.
Sprawozdania są bardzo ważne bo mając stały kontakt jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować sytuację, wyciągnąć wnioski i wprowadzić konieczne zmiany jeśli takie będą konieczne.

Plan żywieniowy jest oparty na zasadach zbilansowanej oraz racjonalnej diety i nie wykluczam żadnego z makroskładników. Rozkład makroskładników jest różny ze względu na aktywność fizyczną, cel czy typ budowy ciała, ale nigdy nie eliminuje węglowodanów lub tłuszczów. Inną kwestią są alergeny. Jeśli cierpisz na nietolerancję lub masz alergię na któreś ze składników diety biorę to priorytetowo pod uwagę.

Plany układam na liczbę posiłków dopasowaną do Ciebie. Każdy posiłek należy do przydzielonej grupy z której możesz wymiennie jeść potrawy podane w tabeli. W praktyce wygląda to następująco: jeśli masz śniadanie to jest tam przeważnie 5-6 opcji do wyboru. Którą opcję zjesz danego dnia zależy wyłącznie od Ciebie. Tak samo jest z pozostałymi posiłkami. Dbam o to żeby potrawy były różnorodne i ciekawe, zawsze biorę pod uwagę to co lubisz/ nie lubisz, coś na słodko lub na słono, tak żebyś zawsze mógł/ mogła znaleźć coś dla siebie i plan był realny w realizacji.

Nigdy nie rozpisuje suplementów jako konieczności, ale w niektórych sytuacjach suplementy mogą okazać się pomocne, wtedy podrzucam dodatkowe informacje dotyczące ich stosowania. Robię to również w momencie jeśli Ty o to poprosisz bo po prostu chcesz je stosować i sugeruję co warto, a co nie.
Po 6-cio tygodniowym okresie współpracy robimy ogólne podsumowanie tego okresu, omawiamy efekty i zależnie od konieczności wprowadzamy zmiany lub nie. Jeśli widzę, że na obecnym planie wszystko idzie w dobrym kierunku to pozostajemy w kontakcie i takie zmiany możemy wprowadzić później.

PLANY TRENINGOWE

Współpraca dotycząca treningu to plan treningowy, który układam w oparciu o uzyskane od Ciebie wszystkie potrzebne mi informacje. Podstawą są dla mnie informacje o wszelkich kontuzjach czy przeciwwskazaniach dotyczących wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Istotne są aktualne zdjęcia sylwetki (przód, bok, tył) na których sam oceniam ewentualne wady postawy i uwzględniam je przy układaniu planu. Na zdjęciach bardzo dobrze widać również efekty treningu.

Oprócz powyższych informacji muszę wiedzieć czy jesteś osobą początkującą czy bardziej doświadczoną oraz jaki jest Twój dokładny cel. Jeśli jakiś staż treningowy masz już za sobą chcę wiedzieć jaką formę miały Twoje dotychczasowe treningi, jakie ćwiczenia wykonywałaś/ eś i które z nich były dla Ciebie trudne. Istotne jest również ile treningów w tygodniu jesteś w stanie wykonać (chodzi tutaj o możliwości czasowe).

Plan treningowy w różnych przypadkach może być ułożony na 2/3 lub 4 oddzielne jednostki treningowe, które są inaczej ukierunkowane. Wszystko zależy od informacji uzyskanych od Ciebie.
Plan treningowy obejmuję wstępną część aktywacyjną, część główną oraz wytyczne dotyczące treningu interwałowego/ cardio. Przy każdym ćwiczeniu staram się opisać wszystko w jasny sposób, ale zdaję sobie sprawę, że niektóre elementy są trudne do wyjaśnienia w kilku słowach. Wtedy, po informacji od Ciebie, podsyłam film lub zdjęcia obrazujące i umożliwiające zrozumienie danego ćwiczenia. Nie wykluczam, że dla osoby początkującej ułożony przeze mnie plan może być trudny do poprawnego wykonania, wtedy sam zalecam konsultację w celu omówienia i przerobienia przygotowanego treningu z trenerem do którego masz dostęp lub oczywiście ze mną na treningu osobistym jeśli jesteś z Warszawy.

Co 2 tygodnie wymagam od Ciebie krótkiego sprawozdania w którym opiszesz mi jak Ci idzie wykonywanie ćwiczeń, czy jest coś co sprawia trudność i czy treningi są dla Ciebie wymagające. Jeśli poszczególne ćwiczenia są dla Ciebie trudne/ problematyczne to w niektórych sytuacjach mogę poprosić o film z wykonaniem ćwiczenia aby móc doradzić.
Plan treningowy i okres naszej współpracy obejmuje 6 tygodni. W tym okresie mamy ze sobą stały kontakt mailowy i możemy omawiać wszelkie kwestie związane z ćwiczeniami. Po upływie tego okresu robimy ogólne podsumowanie.

Rozpatrując każdą sytuację indywidualnie podejmuję decyzję czy warto wprowadzać zmiany w obecnym okresie czy aktualny plan treningowy powinien być kontynuowany.

PLANY ŻYWIENIOWE I TRENINGOWE

Indywidualny plan żywieniowy 150zł

Indywidualny plan treningowy 150zł

Indywidualny plan żywieniowy + treningowy 260zł